Zajímavosti

Wortmann dosáhl miliardového obratu

17. 5. 2017

Mezinárodní výrobce obuvi, komanditní společnost Wortmann se sídlem v Detmoldu, zveřejnila čísla za uplynulý hospodářský rok 2012/13 (31.5.2013). Naprosto poprvé překročil obrat společnosti jednu miliardu Euro. Společnost zvýšila své tržby o 1,1% na 1.010,6 miliónů Euro (předchozí rok se jednalo o částku 999,3 miliónů Euro).

Společnost Wortmann zvýšila i podíl exportu, který vzrostl na 53,2% (v předchozím roce byl 52,9%). Společnost oznámila, že nejvyšší nárůst tržeb zaznamenala v Rusku, zemích Beneluxu a ve Švýcarsku. Wortmann mírně zvýšil své tržby i na domácím trhu, oproti tomu však došlo oproti očekávání k mírnému snížení tržeb v Polsku, Nizozemí a ve Velké Británii. V uplynulém hospodářském roce utrpěla mírný pokles tržeb i asijská dceřiná společnost Novi Footwear (Hongkong/Singapur). Kolekce obuvi skupiny Wortmann jsou nabízeny ve více než 70 zemích po celém světě a ve více jak 15 tisících obuví.

Systémové partnerství dále buduje značka Tamaris. Koncept partnersky provozovaných prodejních ploch aktuálně čítá 845 míst (v loňském roce to bylo 723), z čehož 253 prodejních míst je pouze se značkou Tamaris a 592 jich pak je součástí různých obchodů. Nejnovějším obchodem se značkou Tamaris je obuv v Bielefeldu, která je zároveň jedenáctým obchodem řízeným ve vlastní režii. Absolutním těžištěm expanzní strategie je, jak zdůrazňuje Wortmann, systémová obchodní činnost s maloobchodními obuvnickými partnery, která se osvědčila i v minulosti.

Kromě čtyř outletových prodejen a německého online obchodu, jehož provoz byl zahájen na podzim loňského roku, je možné nakupovat obuv Tamaris prostřednictvím internetu i v Rakousku a Francii.

Ke skupině Wortmann, která je evropským lídrem na trhu s módní dámskou obuví, patří kromě značky Tamaris ještě také značky Marco Tozzi, Caprice, Jana a S.Oliver shoes. Součástí je také asijská značka Novi Footwear Fareast Ltd.. Wortmann je zastoupen vlastními pobočkami na osmi místech v Evropě a dalších 11 v Asii. Na území Ruska jsou pak od loňského hospodářského roku kromě značek Tamaris a Caprice zastoupeny vlastními prodejními společnostmi také značky Marco Tozzi, Jana a S.Oliver shoes.

Tento koncern se řadí díky číslům 31,5 miliónů párů obuvi v módním segmentu a 23,9 miliónů párů standardní obuvi k největším evropským výrobcům a prodejcům obuvi. Wortmann zaměstnává v současné době 1063 pracovníků (vloni jich bylo 1028), z toho jich pracuje 634 v Evropě. Celosvětově pak pracuje pro tento koncern 30 tisíc lidí.

S prognózami pro letošní hospodářský rok je Wortmann stále ještě opatrný. Po boomu v roce 2010 nepřineslo následující období ani samotnému koncernu, ani maloobchodníkům žádný znatelný růst. Sezóna Jaro-Léto 2013 byla také velmi proměnlivá a prodeje byly nižší než v předchozím roce. I navzdory nepříznivé ekonomické situaci v Německu však očekává detmoldský koncern i v hospodářském roce 2013/14 růst.

Zdroj >

No Comments

    Leave a Reply