Zajímavosti

Vybíráme pohodlné lodičky

5. 1. 2014

Lodičky jsou takřka povinnou položkou v šatníku každé ženy. Pro některé jsou součástí pracovního dress code, takže se jejich nošení nevyhnou, pro ostatní by ale lodičky měly být první volbou při jakékoliv významnější události: ať už se jedná o večeři v příjemném podniku, kamarádčinu svatbu nebo pracovní pohovor.

V životě každé ženy totiž nastávají situace, které zkrátka teniskami „neokecáte“ a ještě byste měla slušnou šanci si podobnou obuví utrhnout pěknou ostudu.

Ženy, které lodičky zkrátka nosit musí, ty, které je nosí jen příležitostně i dámy, které lodičky zkrátka milují pro jejich nadčasovou eleganci, ale zákonitě řeší základní otázku: jak vybrat boty, které budou pěkné a zároveň pohodlné?

Pět základních pravidel pro výběr perfektních lodiček

1. Výška podpatku

Podpatek je často „nejbolavější“ částí lodiček. Je potřeba vybrat takový, který bude působit elegantně, a zároveň bude dostatečně pohodlný, aby se v botách dalo chodit celý den.

Míra, do které vnímáme podpatek jako pohodlný, se značně liší – záleží na našich zdravotních dispozicích i na tom, zda vysoké podpatky nosíme – a jak často. Odborníci ale doporučují, že by podpatky lodiček neměly přesáhnout výšku sedm centimetrů. Zhruba v této výšce podpatku již dochází k pozitivnímu vizuálnímu efektu, kdy naše nohy vypadají štíhlejší a žena elegantnější, zároveň však zajistí dostatečné pohodlí.

2. Pevnější podpatky

Pevnost a stabilita podpatku je dalším základním předpokladem vašeho pohodlí. Vybírejte si takové boty, které mají silnější podpatek a pečlivě se v nich projděte, abyste zjistila, zda jsou boty dobře vyvážené. Službu udělá i robustnější klín, nezapomínejte ale na fakt, že boty na klínku jsou považovány spíše za volnočasovou obuv a pro formálnější příležitosti zkrátka nejsou vhodnou volbou.

3. Platforma

Pokud máte zálibu ve vysokých podpatcích, ale zároveň se potřebujete cítit pohodlně, vybírejte si lodičky se zesílenou podrážkou – tzv. platformou. Platforma opticky dodá žádoucí centimentry a zároveň ubere centimetry podpatku, takže chůze v těchto lodičkách pro vás bude pohodlnější.

4. Nakupujte u odborníků

Pokud vám záleží na tom, aby vaše obuv byla nejen krásná, ale i pohodlná a navíc zdravotně nezávadná, rozhodně investujte do kvality a nakupujte u specialistů. Obuvnické firmy obvykle investují nemalé prostředky do toho, aby vyvinuly komfortní a pohodlné boty – na rozdíl od řetězců s módním oblečením, které boty prodávají pouze jako módní doplněk a o jejich další parametry se příliš nezajímají.

5. Boty zkoušejte na tvrdé podlaze

Při nákupu testujte boty na tvrdém povrchu. Pokud se projdete pouze po koberci, boty se mohou zdát měkčí a tudíž pohodlnější, nestyďte se tedy kousek poodejít a vyzkoušet boty na betonu nebo dlažbě. Příznivý vliv na pocit pohodlí má také množství výstelky v botě – pátrejte tedy po takových lodičkách, které jsou vybaveny měkkým polstrováním. Pokud jste si již pořídila boty bez výstelky a nyní vaše nožky trpí jejich tvrdostí, pomohou gelové vložky do bot.

Při nákupu lodiček se vyplatí trpělivost a pečlivost. Preferujte zavedené obuvnické firmy, boty důkladně zkoušejte a pečlivě prohlížejte. Jen tak máte záruku, že si vyberete lodičky, které vás budou spolehlivě nosit všedními dny i výjimečnými událostmi, aniž by vám zároveň způsobovaly utrpení. Pro krásu se trpět nemusí!

No Comments

    Leave a Reply