Novinky

Výběr bot pro plesovou sezonu a do tanečních

18. 5. 2014

Se začátkem října je letošní plesová sezona zase o krůček blíže. Ať už je to váš první vstup do společnosti v podobě tanečních, nebo jen obnovujete svou zářnou plesovou výbavu, určitě se chystáte ke koupi tanečních bot. A protože vybrat dobré boty se kterými protančíte celou noc je hotový kumšt, přinášíme vám pár informací a rad.

 

Při výběru tanečních bot je nejdůležitější trpělivost. Každému sedí boty jinak a jejich výběr je velice individuální. Při zkoušení si tedy především dejte na čas, nespěchejte. Taneční boty by měly obecně mít koženou podešev, takové boty jsou sice dražší, než boty ze syntetických materiálů, na taneční parket jsou ale ideální a tak se vám do nich rozhodně vyplatí investovat. Profesionální obuv se dělí na standardní, latinskou a na obuv na argentinské tango. Zatímco obuv určená především na latinskoamerické tance se dá poměrně bez problémů použít i na tance standardní, naopak to příliš nejde. V případě že se nechcete věnovat přímo standardu, je tedy lepší a univerzálnější volbou obuv latinská. Dalším důležitým trikem je výška podpatku. Ta by rozhodně neměla být větší než pět centimetrů.

 

Pohodlí je samozřejmě u výběru tanečních bot důležitým kritériem. Tanenčnice si obvykle vybírají boty, které jim velikostně sedí tak tak, protože ze zkušeností ví, že se materiál při tanci roztahuje a bota by potom nemusela pevně držet na noze. Pro potřeby nás, obyčejných smrtelnic, je však důležité, abychom se už při prvním obutí vysněných bot cítily pohodlně. Toto pohodlí otestujeme chůzí po obchodě nebo ještě doma, nikoli však venku. Pokud střihově nikde netlačí, nevyzouvají se a nebo naopak netlačí do pat či špiček, můžeme být s výběrem spokojeny. Pak už jen zkombinovat barvu s šaty či kabelkou a vybrat otevřenou, či uzavřenou špičku.

 

Pokud přeci jen po prvním plese zjistíte, že obuv není pro tanec stoprocentně pohodlná, nezoufejte. Existuje poměrně velké množství doplňků v podobě gelových vložek, chráničů na prsty a brzdiček do obuvi. Gelové vložky se hodí především ve chvíli, kdy vás z tance bolí celé plosky nohou. Obuv je s nimi pohodlnější a může lépe sedět. Chrániče na prsty se prodávají i v lékárnách a ortopedických pomůckách a jsou šikovné proti otlačeninám a odřeninám. Dají se pořídit na každý prst zvlášť a nebo do špičkových bot, jako celek. A pokud nám nohy při tanci v obuvi kloužou směrem dopředu? V takovém případě si pořiďte takzvané brzdičky. Prodávají se v lékarnách a drogeriích a poměrně výrazně pomůžou upevnit nohu v obuvi.

Zajímavým trikem ohledně pohodlí je i technologie ,,Touch it”, kterou na své obuvi používá Tamaris. Jedná se o extrémně vyměkčenou koženou stélku vloženou do obuvi. Ta se přizpůsobí noze a zvyšuje tak komfort při nošení.

 

Pokud máte vybrané boty, stačí už jen vyrazit na ples a protančit celou noc 🙂

No Comments

    Leave a Reply