Novinky

Rieker

2. 12. 2013

Rieker – staletím prověřená kvalita

Rieker jako značka výrobce kvalitní obuvi je na trhu již vice než jedno století. Za dobu bezmála sto třiceti let své existence vyrostla do obřích rozměrů úspěšné nadnárodní společnosti.

 

Historie značky

Obuvnická firma začínala jako obyčejná továrna na obutí v německém městečku Tuttlingen. Zakladateli byli Heinrich Rieker a Carl Seitz. Jejich příjmení se stala oficiálním názvem nově založené společnosti Rieker & Seitz. O několik desetiletí později, r. 1901 opouští firmu Carl Seitz a jeho jméno mizí i z názvu firmy. Vzniká tak značka Rieker, jak ji známe dnes. Heinrich Rieker umírá o čtyři roky později, v roce 1905, vedení společnosti přebírají jeho tři synové: Karl, Ernst a Heinrich

 

Doba expanze

Během roku 1969 vyrostla firma natolik, že musela být rozdělena na tři části, aby mohla fungovat efektivně. V tu dobu již zaměstnávala přes dva tisíce lidí ve svých fabrikách a kancelářích. Každou ze tří divizí začal řídit člen Riekerovy rodiny. První divize, která byla později rozpuštěna, vyráběla lyžařské boty a řídil ji Justus Rieker. Druhá společnost byla řízena Kurtem Rikerem a svoje úsilí zaměřovala do vývoje a produkce dámského a sportovního obutí. Tato divize měla svoje sídlo v Tuttlingenu, v Německu. Poslední, třetí divize, byla řízena Rolandem Riekerem se sídlem v Donaueschingenu, přičemž vyráběla a prodávala dětskou obuv.

 

Současnost

V současné době sídlí společnost stále v německém Tuttlingenu, nicméně jeho vedení, neboli tzvn. headquarters, má své sídlo ve švýcarském městě Thayngen. Výrobky značky Rieker jsou prodávány v přibližně 7500 obchodech po celé Evropě. Společnost zaměstnává přes 12 tisíc lidí po celém světě v různých továrnách, kancelářích a obchodních odděleních.

 

Přednosti a zajímavosti

Rieker vyrábí velké spektrum dámské, pánské i dětské obuvi. Mezi nejznámější řadu bot patří například slavné ručně šité Strobelky, známé po celé Evropě jako nejpohodlnější boty o velmi nízké váze, a které se prodávají dodnes. Jsou vyráběny z polyurethanu, čímž je docíleno velmi nízké váhy, přičemž horní vrstva boty je potažena vysoce kvalitním koženým svrškem.

Mezi další populární řady značky Rieker patří módní dámské i pánské mokasíny v různých stylových provedeních s názvy jako Doro Whitney nebo Tamara pro dámy a Garrit a Joshua pro pány. Mezi nejprodávanější pak patří sportovní stylová obuv.

Všechny výrobky Rieker jsou koncipovány pro chůzi, ale i stání či sezení. Díky ojedinělé konstrukci a speciálním komponentům zaručují minimální hmotnost, nejvyšší možnou pružnost a přitom maximální vnitrní prostor. Současně nabízejí optimální absorpci nárazů při chůzi.

 

No Comments

    Leave a Reply