Poradna

Pro krásu se nemusí vždy trpět aneb Stuart Weitzman!

25. 6. 2015

Stuart Weitzman je americký návrhář, který bez pochyb rozumí kráse, botám, ženám a pohodlí. Jehlové podpatky tak už nemusí znamenat bolest a zničené nohy. Jeho sandály jsou takřka legendární a ani Popelka by neodmítla jeho skleněné střevíčky.

Tento muž se již dvacet pět let věnuje botám, navrhne a vyprodukuje více než šest set typů bot ročně a každá bota je stvořena pro to, aby zdobila a zbožňovala ženské nohy, protože jak sám tvrdí, skvělá bota není jen o funkci nebo formě, ale o tom, aby se žena cítila krásná. Jestli něco jeho boty vystihuje, tak je to právě preciznost, krása a pohodlí.

Weitzman se narodil v roce 1942 do obuvnické rodiny na Long Islandu v New Yorku. Jeho otec, Seymour Weitzman, vlastnil firmu na boty Seymour Shoes v Haverhill, Massachusetts, kterou založil v roce 1950. Stuart Weitzman začal navrhovat boty pro svého otce v roce 1960 a právě zde se naučil obuvnickému řemeslu a smyslu pro detail. Když Seymour Weitzman v roce 1965 zemřel, Stuart převzal podnikání se svým starším bratrem Warrenem. V roce 1972 prodali sice firmu společnosti ve Španělsku, ovšem Stuart pro ně dál navrhoval boty a firmu v roce 1994 odkoupil zpět a sídlo továrny zanechal ve Španělsku ve městě Elda.

Jeho sandály jsou vyrobeny se silným důrazem na kvalitu a design a právě proto je značka mezinárodně uznávaná pro svou kvalitu, řemeslné zpracování a inovativní materiály. Stuart Weitzman je známý také jako průkopník v použití alternativních materiálů a konstrukčních prvků jako je sklo, plexisklo nebo vinyl a vytvořil nezapomenutelné boty z tradičních a přírodních materiálů jako je kůže, korek nebo juta. U jedinečných bot pracuje i s dvaceti čtyř karátovým zlatem a drahými kameny, vyrobit jeden pár bot tak zabere šest až osm týdnů a pracuje na nich osmdesát odborně školených řemeslníků. Weitzman je mimo jiné zodpovědný za dohled nad všemi aspekty výrobního procesu od návrhu až po prodej.

Jak si získat oscarové ženy?

Stuart Weitzman je jedním z nejdůležitějších a nejvlivnějších designérů obuvi dneška. Od roku 2002 značka získala obrovskou publicitu díky navrhování jediných kusů bot pro vybrané celebrity na předávání prestižních cen Oscar. V roce 2004 Weitzman vytvořil Popelčiny sandály z vysoce kvalitního skla, které byly zdobeny čistou platinou a více než pěti sty diamanty. Právě tyto boty, oceněné na dva miliony dolarů, si na předávání Oscarů vzala Alison Krauss, uznávaná americká country-bluegrassová zpěvačka a houslistka. Do botů se přímo zamilovala a tak dostala od Weitzmana repliku páru vyrobeného z krystalu. Originální pár šel totiž do dražby, jelikož se návrhář mimo boty ještě intenzivně zajímá o jednu věc a tou je zdraví.  Od roku 2001 do roku 2006 jeho společnost uskutečnila „Bid for a Cure“ aukci, kde celebrity umně zdobené boty vydraží a výtěžek je věnován ve prospěch výzkumu rakoviny vaječníků, jelikož právě tento zdravotní problém bohužel postihuje mnohé z jeho klientek.

Weitzmanovy boty jsou legendární pro styl, pohodlí a kvalitní zpracování. Pro běžné nošení zmodernizoval ženské sandály a vytvořil sofistikovanou obuv pro moderní ženu, tzv. Želé sandály vyrobené z čirého a barevného plastu, které jsou zdobeny barevnými korálky. Pohodlí je právě oním základním faktorem, který musí splňovat každá bota. Mnoho z nich má polstrované vložky vyrobené z kůže nebo umělých materiálů a i ty s nejvyššími podpatky často obsahují svršky, podšívky a stélky, vyrobené z vysoce kvalitní kůže pro největší pohodlí.

Klišé nebo rarita?

Má smysl pro detail, hravost a ženskou krásu. „Žena, která si jednou zkusí boty od Stuarta Weitzmana, se ocitne ve snu, ze kterého se už nikdy nebude chtít probudit“ – tvrdí mnoho žen, které si jeho práci oblíbily. Takových žen je stále dost i přes velkou konkurenci jiných značek. Můžeme tedy říct, že Weitzmanovy boty okupují červené koberce všech důležitých akcí a ženy s jinou obuví se stávají raritou. Jeho boty jsou sice známkou luxusu, ale každá žena by si měla vybrat, jestli vsadí na někdy až příliš noblesní klasiku nebo zkusí svěží změnu – přeci jen, všeho moc škodí. I tak je ale Weitzman umělcem, který rozumí svému řemeslu a jeden z mála mužů, který ví, po čem ženy touží.

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply