Novinky

Přehlídka těch nejkurióznějších bot, jaké jste kdy viděli

16. 2. 2016

Ach, ta móda. Ve své nejvlastnější podobě nezná hranic a často vám dokáže vyrazit dech. Ať už se jedná o úžasné šaty, perky či boty, móda je tu od toho, aby oslňovala, překvapovala a šokovala. A právě ty nejzajímavější a nejbizarnějí boty vám představujeme v naší galerii.

Renu Renu

Začneme pozvolna – botky Renu Renu vznikají z materiálů, během jejichž výrobě nebylo spácháno násilí na zvířatech. Tyto botky jsou vybaveny párem křídel, v nichž můžete spatřit sovu nebo třeba strážného anděla, který hlídá každý váš krok.

A co třeba tyto boty s dívčím profilem? Jak byste se v nich cítily, dámy?

Annajet Kosters

Annajet Kosters prý vytváří boty, které „spojují design, kvalitu a funkčnost“. Otázka je, co si představuje pod pojmem „funkčnost“, protože níže zobrazené modely jsou vše ostatní, jen ne právě funkční:

Možná jsme příli staromódní, ale šlapat bosou nohou po zaplivaném chodníku nebo po něm táhnout vlečku zkrátka definici užitečnosti nějak nenaplňuje.

Papírové botky Isabell Buenz

Boty se vyrábí z nejrůznějších, leckdy dost kuriózních materiálů, mezi ty nejzajímavější určitě patří papírové střevíčky od Isabell Buenz. Botky jsou to krásné, na pohled étericky křehké, a vhodné maximálně do vitríny. Sama autorka je pokládá spíše za sochařská díla než obuv. Pokochejte se jemnou, vílí krásou:

Marieka Ratsma

Marieka Ratsma studuje módní design na utrechtské umělecké škole. Její výtvory jsou na pohled krásné, ale také nepohodlné – jako tyto střevíčky z porcelánových střepů:

Kobi Levi

Izraelský návrhář je skutečným vizionářem v oblasti módní obuvi a každý pár bot, který vzejde z jeho rukou, je vtipným a dechberoucím originálem. Zde si prohlédněte některá z jeho bizarních děl – odvážily byste se vzít si některé jeho boty na nohy?

Začneme zvolna – tyto boty jsou perfektní volbou pro příští obchodní schůzku:

A tady již přejdeme k těžšímu kalibru – vyšlapovat si v banánových slupkách je ale vždy lepší, než na jednu šlápnout:

Boty, určené pro skutečné primadony:

A jedny střevíčky, když je počasí pod psa:

Jedny botky, kvůli kterým se vaše babička po letech začervená:

A jiné, které jsou zajímavou variací právě na proslulé „babičkovské“ papuče:

Tyhle kozačky jsou perfektní, když vlastně nevíte, kam chcete jít – nebo se chystáte spáchat dokonalý zločin:

Pokud jste se jako malá potloukala po okolí s klukama, lezla po stromech a střílela z praku líp než váš brácha, pak tyhle boty jsou něco přesně pro vás:

A pokud jste pro změnu milovnice veškerého opeřenstva, dostanou vás tyto roztomilé kachní střevíčky:

Co na naši přehlídku bláznivých botek říkáte? Jaké nejbizarnější, nejvýraznější, nejšílenější boty vlastníte vy?

Zdroj článku: http://www.bizarrebytes.com/experimental-womens-shoes/

No Comments

    Leave a Reply