Představujeme

Pár střevíčků pro Popelku

12. 9. 2017

Pohádka o chudé Popelce, která díky třem oříškům a šatům v nich skrytých získala lásku prince, zná v naich končinách každé dítě. Tato pohádka je však známá snad po celém světě a v různých obměnách ji slýchají děti v nejrůznějích světových jazycích. Tu a tam oříšky nahradí dobrá víla a střevíček, který princi pomůže najít tu pravou, je skleněný…

A právě skleněné střevíčky sehrály důležitou roli i v animované adaptaci pohádky o Popelce od Walta Disneye. Studio k padesátému výročí filmu požádalo slavného módního návrháře Christiana Louboutina, aby vyrobil skutečné „popelkovské“ střevíčky ze skla.

Jak se to velkému návrháři podařilo, posuďte sami. Nechybí typická jasně červená podrážka, ale vidíme, že střevíčky jsou z větší míry vytvořené z kůže, ačkoliv jsou pošity blýskavými skleněnými kamínky Swarowski.

Skutečná Popelka by musela hledat skleněné střevíčky jinde.

Našla by Popelka skleněné střevíce?

Všem romantickým, pohádkovým duším říkáme: Ano. A to v dílně designéra obuvi Pasquala Fabrizia. Právě on vytvořil unikátní Q by PasQuale – jedinou kolekci nositelných skleněných bot na světě.

Všech pět kousků z Fabriziovy kolekce bylo vyrobeno ručně přímo v Itálii za použití proslulého muránského skla. Podrážka bot je vyrobená z něčeho, co Fabrizio sám popisuje jako „skleněnou substanci“, která by měla být pevnější, pružnější a průzračnější než obyčejné sklo.

Odkaz na záhadnou substanci možná bude budit trochu nedůvěru, ale koneckonců, tajný recept Coca Coly vzrušuje davy již desítky let a značce to jen přidává na charisma. Fabriziova rodina se navrhování a výrobě obuvi věnuje již padesát let a jemu zabralo přesně desetinu tohoto času – tedy pět let – aby vynalezl onu skleněnou substanci, vhodnou pro použití na obuvi. Od zveřejnění kolekce bylo prodáno celkem 500 párů bot a ačkoliv Fabriziův web hlásá, že jsou momentálně vyprodané, zároveň slibuje brzké obnovení zásob.

Všechny boty v kolekci mají vysoký jehlový podpatek a jsou luxusně ozdobeny 24karátovým zlatem a korálky z muránského skla. Pokud jste dost bohatá a nebo máte podobně jako Popelka svou dobrou vílu, můžete si takový pár pořídit a očekávat jej v luxusní skleněné krabici a s certifikátem pravosti.

A proč nechávat skleněné botky hnít na stole nebo na polici, když v nich můžete vyrazit na kávu s kamarádkou? Pasquale Fabrizio vytvořil sen všech novodobých Popelek, něco mnohem víc, než pouhou luxusní ozdobu – stvořil zcela novou úroveň skleněných doplňků.

Zdroj: http://blog.glassquarterly.com/2012/09/05/curiosities-the-shoe-fits-and-its-made-of-glass/

No Comments

    Leave a Reply