Novinky

Jaké novinky přinese nadcházející sezóna Jaro – Léto 2014

20. 2. 2013

Rok co rok si klademe stále stejnou otázku: Jakou cestou se bude ubírat móda v následující sezóně? Co vymizí z módního světa, co zůstane a jaké novinky se objeví? Pojďme se podívat pod pokličku toho, co nás čeká za nové obuvní trendy v sezóně Jaro – Léto 2014.

Obuv bude černo-bílá

Podle Thomase Schmelzera, obchodního ředitele obuvnictví Schaltholt v Gelsenkirchenu nás čekají tři základní trendy – kombinace bílé a černé, špičaté boty a letní kozačky. Módní barvou pro období léta 2014 pak bude bílá. Podle Schmelzera končí éra barevných bot, v kurzu bude bílá a černá barva a potom přirozené odstíny, jako béžová nebo khaki. Jeho slova potvrzuje i Sandra Casper, majitelka obchodu Shirley Mae v Hamburgu: „Podle mého názoru bude v nové sezóně hrát důležitou roli bílá barva a kovové odstíny.“

Na vzestupu je modrá

Aby nevymizely barvy z nové kolekce úplně, zůstane kromě černé a bílé v kurzu ještě také barva modrá. Tuto myšlenku potvrzuje Dorothee Schönfeld, nákupčí v oblasti dámské obuvi společnosti Zalando: „Nadcházející sezónu vidíme hlavně jako černo-bílou, bílou a počítáme také s návratem červené. Na vzestupu je pak jednoznačně barva modrá.“

Každopádně zapomeňte na pestré odstíny, chcete-li jít s módou, pak barevné, křiklavé boty budou pro sezónu Jaro – Léto 2014 out. Očekávejte odstíny modré, případnou kombinaci červené barvy a jinak přirozené odstíny kombinované s novými tvary a materiály.

Metalické odstíny hrají prim

Tématem číslo jedna jsou pak pro nadcházející sezónu Jaro – Léto 2014 nejrůznější metalické odstíny. Na vzestupu jsou zlaté aplikace, na své si přijdou i milovníci stříbra. Nová kolekce se tak bude blyštit zlatými a stříbrnými odlesky.

Comeback slaví ostré špičky

Obuv v nové sezóně bude opět úzká s ostrými špičkami, které prodlouží a zeštíhlí chodidlo. Zároveň je kladen důraz na pohodlnou obuv vhodnou pro každodenní nošení, tudíž vysoké podrážky a extrémně vysoké podpatky jsou pasé. Novým trendem v této sezóně pak budou lehké vycházkové kozačky, které odpovídají svým stylem modelům značky Casual – Chelsea nebo Desert Boot. Velmi zajímavé jsou pak i sandály s nízkým špalíkovým podpatkem á la Isabel Marant. Z módy však nevyjdou ani tenisky, které se staly módním hitem v uplynulé sezóně jaro/léto. Tento boom bude i nadále pokračovat.

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply