Poradna

Jaké boty na jaro

8. 4. 2017

Jaro s sebou přináší teplejší počasí, které je často plné deště a výkyvů teplot. Ráno je velká zima, přes poledne pálí slunce a večer se opět ochladí. Jaké boty jsou nejvhodnější na jaro? Záleží na příležitosti, ke které je chcete obout. Nejlepší jsou boty uzavřené. Pro neformální vycházky tenisky, pro společenské události lodičky s plnou špičkou. Na celodenní nošení jsou nejvhodnější boty pohodlné kožené, kotníčkové nebo obuv na nízkém či středním podpatku.

Jaro s sebou přináší období sukní a jarních šatů. Boty můžete volit bez podpatku, placaté kožené baleríny, které mají barvu padnoucí k šatům. Boty na podpatku na malém klínku nic nezkazíte. Hodí se i do jarního slunného počasí, a když Vás překvapí déšť, můžete v nich pohodlně projít městem, aniž by se Vám namočila noha.

Zvolíte-li černou, bílou nebo béžovou obuv, buďte si jisti, že máte v ruce jeden z nejmódnějších kousků. Tyto barvy se drží každou jarní sezónu, a pro letošní rok budou těmi nejlepšími. Ostatní se průběžně obměňují, a ať to jsou odstíny modré, červené, zelené nebo béžové, vždy dbejte nejprve na to, aby Vám obuv ladila k Vašemu oblečení.

Jarní boty můžete doplnit o dřeváky, látkové boty na klínku, které se hodí spíše do teplých, téměř letních, dní a obuv s květinovým vzorem.

Každá žena má svou oblíbenou módní značku obuvi, a proto neváhejte prohledat internetový obchod. Možná právě tam na Vás čekají Vaše vysněné boty.

Kozačky na léto jsou „IN“, ovšem málokdo je umí nosit

Letní kozačky jsou výstřední módní záležitostí. Nenosí se ovšem tak jako zimní a už Vám jistě při pomyšlení na jejich zakoupení projelo hlavou: „Nosí se do nich ponožky?“ Odpověď zní: „Ne, nenosí.“ Jsou to letní boty. Jak nosit letní kozačky? Kozačky na léto uvidíte vyvedeny v béžových, pestrých či světlých odstínech, jsou velice široké, aby měly dostatečné větrání, a ponožky se do nich nenosí. Jako doplněk můžete zvolit kabelku v barvě kozaček a velké korále. Kombinují se často s krátkými sukněmi, letními šaty, kraťasy či legínami. Nehodí se ke společenskému oblečení a na společenské formální události. Volte kvalitní obuv z jemných, nejlépe přírodních, materiálů, jelikož v umělých se Vám v letních měsících zapaří nohy.

V České republice jsou kozačky nejvíce nošeny na jaře, když je venku vlhko a teploměr ukazuje přibližně kolem 15 °C. V parných letních dnech v našich krajích nenašly příliš oblibu. Přesto, jste-li milovnicí kozaček, neváhejte si jimi obohatit svůj botník. Boty jsou uzpůsobeny na teplé počasí a představují výstřední módní kousek, který každého kolemjdoucího zaujme.

No Comments

    Leave a Reply