Zajímavosti

I přes zimu můžete mít nohy jako v bačkůrkách

12. 8. 2014

Na zimu se dají sehnat designové boty, které jsou teplé a pohodlné, jen byste měli jít najisto. Mezi vyhlášené obuvnické značky vyrábějící teplé zimní boty patří například Icebug, Columbia, Rock Spring nebo Helly Hansen.

Do kurzu se opět dostávají šněrovací boty, kotníkové boty, polokozačky a dámské zimní kozačky. Vyjma designu a barvy obuvi je důležité pohodlí a teplo pro Vaši nohu. Zimní obuv není určena na společenské vycházky, i když také v tomto období narazíte na pěkný kousek bot na podpatku. Aby byl pro Vás výběr zimní obuvi co nejpohodlnější, přinášíme vám tipy, na co se při kupování zaměřit, a jakou obuv na zimu koupit, aniž byste vyhodili peníze za boty, které se jako zimní tváří, ale ve skutečnosti Vás v nich budou zábnout nohy.

 

Jaké zimní boty vybrat?

  • Nejprve zvažte, kde budete v obuvi chodit. Boty na podpatku jsou vhodné do města, na rovný povrch. Sníh a sůl velice rychle ničí obuv, boty si odřete, promočíte, zničí se jejich pevnost a může se ulomit podpatek. Krásné elegantní boty nabízí firma Tamaris.

  • Podzimní a zimní barvy obuvi jsou spíše vyvedeny do tmavých, temných tónů a odstínů. Není nikde psáno, že si na zimu nemůžete zakoupit světlé boty. I ty mají něco do sebe. Na druhé straně je takto světlá obuv náročná na údržbu, a ve městě se snadno zašpiní. Proto mezi nejsvětlejší boty patří již tradičně dámské sněhule.

  • Dámské zimní kotníkové boty se hodí ke kalhotám i k sukni. Toto pravidlo Vám sdělí každý prodejce obuvi, a je to zajisté pravda. Ovšem ne každá obuv k tomuto různému typu oblečení pasuje. Je vhodné mít několik párů odlišných kotníkových bot, které budete k módním kreacím střídat.

  • K sukni jsou vhodnější boty na vysokém podpatku, s nádechem elegance, z jemného materiálu, v barevném odstínu, který bude Váš oděv doplňovat. K džínům jsou vhodné boty na klínku nebo dámské zimní boty Adidas bez podpatku, v černé barvě nebo v tmavším odstínu. Boty mohou být vylepšeny kožíškem či jiným zdobením. Legíny by měly být doplněny o obuv, která není příliš výrazná, a přitom zaujme. Nevhodné jsou třásně, které umocní pocit kovbojských bot, a ten není zcela v konceptu s jednoduchými legínami. Pěknou obuv, která se k takovémuto stylu oblékání hodí, naleznete u společnosti Rieker.

  • Na společenské události volte precizně provedené boty, které budou mít jednoduchý design, nejlépe v tlumených barvách nebo v černé. Obuv by neměla mít příliš výrazný střih, a nejlépe by měla mít klasickou špičku.

  • Na dlouhou procházku městem nebo v nepříznivém terénu jsou určeny dámské zimní sportovní boty. V prvé řadě dlouhé chození do kopce a z kopce na podpatcích a v terénu není pohodlné, zničíte si rychle obuv a nohy.

  • Nadměrný déšť, sníh a vlhko promočí velké procento obuvi, která nese nálepku nepromokavá. Abyste skutečně vlastnili nepromokavé boty, měli byste si koupit dámskou zimní obuv s TEX membránou, která zajistí nepromokavost boty.

 

Tip: Přezujte se během zimních měsíců v zaměstnání do lodiček nebo do jiné vhodné obuvi, která vám je pohodlná. Vhodnou obuv na přezutí naleznete zde.

No Comments

    Leave a Reply